Rozměry pneumatik

Pneumatiky jsou dnes k dostání v nejrůznějších rozměrových variacích. Existuje několik standardů, kterým vyhovují prakticky všechny využívané dopravní prostředky. Tyto údaje naleznete jak na samotné pneumatice, tak i ve velkém technickém průkaze vašeho vozidla.

Pokud pořizujete nové pneu, je třeba se vždy těmito specifiky řídit. První hodnota udává šířku pneumatiky v milimetrech. Za lomítkem potom následuje označení profilu pneumatiky. Jedná se o procentuální vyjádření výšky bočnice kola. Dále následuje písmeno, které popisuje konstrukci pneumatiky. Posledním rozměrovým specifikem je vnitřní průměr pneu, jedná se o údaj, který musí být shodný s průměrem ráfku. Je třeba dodržovat pravidlo, že na jedné nápravě by měly být využity vždy stejné pneumatiky, tedy takové, které mají shodné veškeré zmiňované rozměry.

Jak je tedy patrné, o vašem vozidle je třeba znát veškeré parametry, jedině tak můžete pořídit takové náhradní díly, které budou pracovat bez problémů. Informace o vašem autě jsou však důležité nejen při nákupu jejich součástí, uplatníte je také při sjednávání pojištění vozidel. Při každém pojištění je totiž potřeba vědět určité parametry, které naleznete v technickém průkaze. Sjednáváte-li pojištění online, je třeba mít tyto informace po ruce stejně tak jako i v případech, kdy uzavíráte povinné ručení na obchodních místech pojišťoven.

Posted in Bezpečnost, Pojištění vozidel by admin at Únor 21st, 2011.

Comments are closed.