Když nastane problém

Někdy se stane, že vám nastane určitý problém s vašimi pneumatikami. V takových případech je nezbytně nutné komplikaci co nejdříve vyřešit. Co by vám totiž pomohlo mít například uzavřené pojištění vozidel, když byste po silnicích pohybovali na poškozených pneumatikách. Ty by vám pochopitelně nezajišťovaly dostatek bezpečnosti a mohla by tak vzniknout mnohem pravděpodobněji škodná událost.

Nejčastěji se jedná o opotřebení vzorku. Pokud toto nastane, je jedinou možností výměna vašich stávajících pneumatik za nové. Každý motorista by měl rozhodně vědět, jaká je minimální hloubka dezénu kol jeho vozidla. V současnosti se jedná o 1,6 mm u letních pneumatika a u zimního obutí jsou to potom 4 mm. Nesplňujete-li tyto parametry, je třeba kolo přezout. Opotřebení pneumatik mohou ověřovat při dopravních kontrolách i policejní hlídky a nesplňujete-li dané požadavky, mohou vám vyměřit pokutu. Je třeba ještě zmínit, že na jedné nápravě by neměly být pokud možno rozdíly v hloubce dezénu.

Další komplikací u kola vozidla může být prasklá pneumatika. S takto poškozeným kolem se rozhodně nedá v jízdě pokračovat, protože by mohlo dojít k závažnějšímu poškození celého kola, případně i aparátů zavěšení kola, tlumičů apod. Z tohoto důvodu je potřeba prasklou pneumatiku vždy ihned vyměnit. Součástí povinné výbavy každého automobilu je rezerva stejně jako hever, takže toto by neměl být žádný problém. Při výměně kola je třeba dodržovat bezpečnostní pravidla. Úkon by měl být prováděn pokud možno na co nejbezpečnějším a co nejméně frekventovaném místě. Vozidlo je potřeba označit bezpečnostním trojúhelníkem. Pokud výměnu provádíte na okraji pozemní komunikace, musíte použít i reflexní vestu.

Problém může nastat i v případech, kdy začne pneu od vašeho vozidla ucházet. Obvykle se jedná o poškození duše, pokud však ještě není takového rozsahu, jako u prasklé pneumatiky, je možno kolo dofouknout a pokračovat v jízdě. Avšak v nejbližší době se doporučuje kontrola pneumatiky v odborném pneuservisu a případná její výměna.

Pneumatikám je tedy potřeba věnovat zvýšenou pozornost, ostatně asi tak, jako všem jiným částem vozidla a také dalším administrativním věcem auta v podobě nejrůznějších pojištění, technickým osvědčením apod. Stejně tak jako vybíráte nejlevnější povinné ručení, tak je třeba pokud možno získat i nejvhodnější pneumatiky.

Posted in Bezpečnost, Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 21st, 2011.

Comments are closed.