Nákup nového nebo staršího vozu

Jaké pořídit auto? Nové nebo starší? Toto je častá otázka lidí, kteří uvažují o koupi nového vozidla. Bohužel se však na ni nedá jednoznačně odpovědět. Záleží vždy na konkrétním požadavku a také tak trochu na vkusu každého uživatele.

Na první pohled by se mohlo zdát, že se rozhodně více vyplatí pořídit nové auto. Zde je zaručen optimální technický stav, bezplatná záruka a můžete si také vše nastavit bez problémů dle vašich potřeb. Není tak třeba žádný přepis, povinné ručení nebo havarijní pojištění uzavřete u takové společnosti, která vám dokáže nabídnout nejoptimálnější nabídku bez starostí o to, aby bylo případné starší pojištění ukončeno, což může být jeden z požadavků u pořizování staršího vozu.

Naproti tomu starší vůz můžete mnohdy pořídit za výrazně nižší pořizovací cenu. Je však potřeba počítat i s případným horším technickým stavem, není to však v žádném případě pravidlem. Často se také stane, že máte určitý vysněný vůz, který se však již nevyrábí, v tomto případě je třeba taktéž přistoupit k pořízení staršího vozidla.

Ať již kupujete jakékoliv vozidlo, vždy si o něm zjistěte s dostatečným předstihem co nejvíce informací. Pokud by vám nebylo něco jasné nebo byste měli určité pochybnosti, neváhejte se na všechno zeptat prodejce nebo předchozího majitele.

Posted in Bezpečnost, Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 21st, 2011.

Comments are closed.