Co je třeba vědět při nákupu vozidla

Rozhodnete-li se zakoupit motorové osobní vozidlo, je potřeba ještě před tím, než tak učiníte zjistit a zkontrolovat řadu věcí. Auto nekupujete zrovna každý den, proto zde platí více než kde jinde známé pořekadlo „Dvakrát měř a jednou řež“. Po nákupu automobilu je již rozhodně pozdě začít zjišťovat nejrůznější informace.

V prvé řadě je dobré znát minulost vozidla. Pokud pořizujete nový automobil, tato starost vám odpadá. Kupujete-li však starší vozidlo, pečlivě si zjistěte jeho stáří, všechny předchozí majitele a všechny opravy a zásahy, které byly na autě za dobu jeho existence provedeny. Pokud by se jednalo o více oprav, měli byste se možná poohlédnout po jiném vozidle.

V další řadě se informujte o pojištění vozidla. Rozhodně se ujistěte, zda je vozidlo pojištěno na povinné ručení a u jaké pojišťovny. O tomto pojištění zjistěte veškeré detaily v podobě délky pojištění, rozsahu pojištění a případném doplňkové připojištění. Pokud vám pojištění nebude vyhovovat, trvejte na tom, aby ho dosavadní majitel zrušil a sjednejte povinné ručení nebo havarijní pojištění nové. Na výběr máte produkty řady předních pojišťoven, kterými jsou Česká pojišťovna, Kooperativa, pojišťovna Axa, Generali a mnohé další. Můžete si tak vybrat bez problémů nejlevnější povinné ručení, které vám bude nejlépe vyhovovat.  Vysoké oblibě se v dnešní době těší také povinné ručení online, prostřednictvím kterého je možno produkt sjednat rychle a pohodlně z pohodlí vašeho domova.

V neposlední řadě je potom potřeba vědět konkrétní cenu, za kterou je vozidlo nabízeno a tu následně srovnat s cenou podobných vozidel na našem trhu. Pokud by cena určitým způsobem vybočovala z průměru, bylo by to určité podezřelé.

Pokud se v problematice vozidel a jejich stavu dostatečně neorientujete, rozhodně vám doporučujeme, abyste si vzali s sebou na nákup auta nějakého vašeho známého, který se v autech vyzná. Může se tak prodávajícího na cokoliv zeptat a vám poradit s nákupem konkrétního vozu.

Posted in Bezpečnost, Pojištění vozidel, Povinné ručení by admin at Únor 21st, 2011.

Comments are closed.