Kdy přezout

Je zřejmé, že se vyplatí využívat vždy ty nejvhodnější pneumatiky. Jiné z nich využijeme v létě a jiné zase v letních měsících. Na našem trhu jsou k dispozici tři typy pneumatik. Jedná se o kola zimní, letní a univerzální.

Není tak úplně jednoznačné, kdy která kola využít. Obecně se dá říci, že mezníkem je průměrná teplota okolo 7°C. Pokud jsou i ranní teploty nad touto hranicí, funguje již mnohem lépe směs letních pneumatik. Klesá-li však teplota pod 7°C rozhodně využívejte zimní pneu.

Podle aktuálního silničního zákona je třeba na některých úsecích využívat v zimním období zimní pneumatiky povinně. Tato místa jsou označena příslušnou dopravní značkou, která na tuto nutnost motoristy upozorňuje. Jedná se převážně o horská místa nebo jinak podobně nebezpečné lokality.

Využití zimních pneumatik však kromě bezpečnosti může mnohdy přinést i jiné výhody. Jedná se například o výrazné cenové zvýhodnění pojistky v programu povinné ručení u některých pojišťoven. Zavážete-li se tak při podpisu smlouvy pojištění k využívání zimních pneumatik, vyjde vám pojistka levněji. O konkrétních nabídkách a požadavků ze strany pojišťoven se můžete dozvědět prostřednictvím některého internetového projektu s názvem Povinné ručení srovnání.

Na závěr se dá říci, že je třeba jednak v oblasti využívání zimních a letních pneumatik dodržovat zákon, ale také přihlížet k aktuálnímu stavu počasí. Vhodně zvolené pneu šetří vaše peníze a zajišťují více bezpečnosti a komfortnosti.

Posted in Bezpečnost by admin at Únor 21st, 2011.

Comments are closed.