Jednotlivé značky a jejich výsledky

Na českém trhu se dnes setkáváme s velikým množstvím nejrůznějších pneumatik. Existuje mnoho výrobců, kteří vyrábějí základní rozměrové variace pneumatik. Mezi nejznámější z nich lze zařadit Bridgestone, Michelin, Dunlop, Continental a mnohé další.

Každá pneu má určité vlastnosti, které se nejlépe porovnávají prostřednictvím nezávislých testů. Mnoho motoristických společností se pravidelně testy jak zimních, tak i letních pneumatik zabývá. Přední z nich je například německý autoklub Adac. Jeho testování je uznáváno širokou odbornou veřejností a představuje v současné době nejznámější testy vůbec. Při testech se ověřují určité vlastnosti, mezi ty nejpodstatnější obvykle patří chování vozidla na suché vozovce, dále potom na mokré vozovce, případně na sněhu nebo na náledí. Kromě těchto disciplín se také prověřuje hlučnost pneumatik, jejich opotřebení a v neposlední řadě také spotřeba paliva. Z tohoto všeho se následně vytvoří celková známka, která charakterizuje komplexnost pneumatiky.

Většina výrobců se soustřeďuje jak zimní, tak i letní obutí automobilů. V každém případě je nutno zdůraznit, že vhodné obutí má na jízdní vlastnosti obrovský vliv. A nejen na ně, ovlivňuje také vaši bezpečnost, a i když to může znít na první pohled podivuhodně, může vám také ušetřit množství peněz při placení pojištění vozidla. Zavážete-li se totiž k využívání zimních pneumatik po celou dobu zimního období, jsou vám schopny některé pojišťovny poskytnout výraznou slevu. V praxi to potom znamená, že vám vyjde povinné ručení nebo havarijní pojištění mnohem levněji.

V každém případě doporučujeme nejdříve pečlivě prostudovat veškeré uváděné i zjištěné vlastnosti pneumatik. Teprve po srovnání s konkurencí byste se měli pustit do nákupů. Na pneumatice byste neměli v žádném případě chtít za každou cenu ušetřit. Nejedná se o každodenní investici, kola by proto měla být vybírána s rozvahou.

Posted in Bezpečnost by admin at Únor 21st, 2011.

Comments are closed.